Zmiany w regulaminie 2 ligi - propozycja - Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
 
 
Nawigacja
Tenis stołowy

Forum

2 liga

3 liga

4 liga zach�d

5 liga Gr.A Krak�w

5 liga Gr.B Krak�w

Video

Szukaj

Kategorie Newsów
Archiwum Newsów
Mapa Serwisu

Kontakt
Statystyki strony
Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
WITAMY:
yqWymoreHallwachskv
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 63169

Super Administratorzy: 2
Administratorzy: 7
Użytkownicy: 63160

Użytkownicy Online:

Blady 1 dzień
tomekjez 1 dzień
Mamasita 7 tygodni
BOCHMAR 9 tygodni
alek11 tygodni

Gości Online: 7

Twoje IP to: 18.204.2.53

Kategorie Forum 46
Wštki na Forum 721
Posty na Forum 2196
Komentarzy 4586
Księga Gości
Newsy 1390
Artykuły 19
Foto Albumy 17
Zdjęcia w Albumach 263
ściagniętych plików 22
Kategorie Downloads 3
Ciekawe Strony 10
Postów w Shoutbox 6670
Ostatnio Widziani
Blady 1 dzień
tomekjez 1 dzień
Mamasita 7 tygodni
BOCHMAR 9 tygodni
alek11 tygodni
losfer11 tygodni
doktorek13 tygodni
FilipU16 tygodni
Marthinus22 tygodni
Holly22 tygodni
Ostatnie aktywne Tematy
Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
Punktacja po 3 Turniejach 0 tomekjez 17-09-2019 10:50
Punktacja po 2 Turniejach 0 tomekjez 10-09-2019 16:26
Punktacja po 16 Turniejach ... 0 tomekjez 26-08-2019 22:32
Punktacja po 15 Turniejach 0 tomekjez 23-08-2019 10:13
Punktacja po 14 Turniejach 0 tomekjez 20-08-2019 08:54
PustaMiska - akcja charytatywna
Zmiany w regulaminie 2 ligi - propozycja
2 liga Tenis StołowyDwie sprawy chciałem uradzić z Podkarpackim związkiem - pierwszą była wykładania, w jakim ustawieniu będzie grała Bronowianka w przyszłym sezonie w 2 lidze - i odpowiedź jest (niestety dla nas ) następująca :

1. zg z regulaminem II ligi mężczyzn
Numery dla każdej drużyny do klucza gier w terminarzu będą ustalane na podstawie końcowej klasyfikacji drużyn za sezon 2008/2009. Numery dla beniaminków II ligi (11 i 12 drużyna) będą ustalone drogą losowania.
Przy ustalaniu indywidualnej listy rankingowej poszczególnych drużyn, jako pierwsza brana jest pod uwagę ostatnia lista rankingowa (sezon 2008/2009) w kolejności: ekstraklasa, I liga, II liga następnie indywidualny ranking PZTS i rankingi WZTS w kategorii senior.


Nastomiast druga sprawa - dotyczyła zmian które tutaj dyskutujemy odnośnie regulaminu 3 i 4 ligi ( a chcieliśmy też w 2 lidze ) .
Okazało się - że pogląd w podkarpackim związku jest zbliżony do naszych propozycji i wniosków - i że jest propozycja zmian, polegająca na tym , że :

2. Z ligi spada 2 ostatnie drużyny ( 11 i 12 drużyna) , natomiast drużyna która zajęła 10 miejsce rozegra
baraż o utrzymanie się w II lidze z wicemistrzami III ligi podkarpackiej i małopolskiej.

Co doskonale wychodzi na przeciw tego - co tutaj już poruszaliśmy.
W tym momencie - z jeszcze większym naciskiem proponuje postawić na zebraniu we czwartek sprawę tego - aby po 2 drużyny z każdej grupy 3 ligi ( wschodniej i zachodniej ) grały baraże, bo jeśli zmiany odnośnie 2 ligi zostaną przyjęte - będzie to oznaczać, że dwie drużyny z województwa będą miały szanse awansu.
W zakończonym sezonie - dysproporcja między grupami wschodnia i zachodnią była ogromna ( vide - wynik barażu ). Trzeba też zaznaczyć, ze rok temu baraże zakończyły się w bardzo podobnym wymiarze, i jeśli się nic wyraźnie nie zmieni - to i w przyszłym sytuacja ma pełne prawo się powtórzyć.
W tym momencie jest to problem - bo tak jak w 4 lidze , grupa olkusko-oświęcimska okazała się praktycznie fikcją ( też wyniki baraży - 1-10 i 2-10 )
I to nie ma być przytyk do 4grupy oświęcimskiej, czy też grupy wschodniej w 3 lidze - to jest fakt. Z tego faktu wprost wynika kolejny - że w słabej grupie - szanse na powstanie mocnej drużyny są znacznie mniejsze niż w silnej. To też widać na przykładzie naszej grupy - gdzie w mojej ocenie , poziom podnosi się do góry ( a w szczególności - zmniejszają się dysproporcje między drużynami ). Mozna tu wziąść przykład wieliczki - która tyle lat trzymała się w lidze - a rok temu poleciała z hukiem ( grając w takim skladzie jak ostatnioe 15 lat :P ) jak i przykład lachowic z tego roku - gdzie jeszcze rok wcześniej w analogicznym składzie bili się o 6 , a w tym roku ledwo obronili się przed spadkiem.
Komentarze
FilipU dnia lipiec 20 2009 22:19:24
Alien jestes pesymistą. Ja obstawiam, że na dzisiaj jesteście lepsi od 3 drużyn(Brzostek, Koziniec Olesno).
Po drugie z tymi barażami na krzyż po 2 drużyny z każdej grupy i następnie vivemistrz tych baraży gra o awans kolejne baraże to potrzeba do tego 5 tygodni. Przyjmując, że 3 liga się skończy w połowie kwietnia to baraże o 2 ligę trzeba by grać w czerwcu.
Lepszym wyjściem byłoby połączenie naszej 3 ligi(pewnie wschód by narzekał ale to podniosłoby poziom ) Powiedzmy od miejsca 1-4 to nowa 3 liga a opozostałę miejsca zrobić baraż.
Jednak to połączenie proponowałbym od sezonu 2010/11. Aby teraz nic na szybkiego nie zmieniać
czkamyk dnia lipiec 21 2009 08:24:33
Co by nie pisać każdemu zależy na tym by podnieść atrakcyjność każdej ligi.
Alien Twój przykład Wieliczki pokazuje jedynie,że potrzeba jest moim zdaniem wprowadzenie do zespołu juniora plus 3 zawodników.Wieliczka grała wiele lat tym samym składem i w końcu musiała spaść z 3 ligi.
Zwróćcie uwagę że zmian domagają się wszyscy od 4 ligi do ekstraklasy włącznie!!!Jednak czy nie będzie tak jak rok temu przy okazji wyboru władz KOZTS-u, gdzie szumu było co niemiara a później mało kto przyszedł na spotkanie.Obecny termin w środku tygodnia wczesnym rankiem też pewnie nie pozwoli by przyszli wszyscy chętni.
Likwidacja 4 ligi olkusko-oświęcimskiej doprowadzić może do upadki kilku klubów, których nie będzie stać na wyjazdy do Krakowa, jednak zawodnicy ze zlikwidowanych zespołów mogą przejść do innych i podniesie się poziom 4 ligi.Przy dwóch grupach 4 ligi mistrzowie powinni automatycznie dostać się do 3 ligi a wicemistrzowie (dwaj) powinni zagrać baraż z 3 od końca zespołem 3 ligi, w momencie gdy z 2 ligi ktoś spada do "naszej" 3 ligi wówczas wicemistrzowie zagraliby z 4 od końca zespołem.
San Gin baraże wcale nie muszą trwać 5 tygodni- baraż trzech drużyn odbywałby się w jednym miejscu i czasie.
Inna kwestia to kalendarz na przyszły sezon-jeśli robi to osoba nieodpowiednia to wówczas dochodzi do sytuacji że 4 liga kończy sezon w połowie czerwca a mistrz gra baraże w wakacje smiley
FilipU dnia lipiec 21 2009 10:46:59
Ja tak własnie liczyłem, że baraż 3 dryżyn to jeden turniej i dalej mi wychodzi 5 tygodni. Pierwsza runda baraży 1-2 pierwszy tydzień rewanż to drugi tydzień, finał baraży 3 tydzień, rewanż w finale 4 tydzień baraże 3 drużyn 5 tydzień.
alien dnia lipiec 22 2009 10:43:02
San gin: w tym sezonie tego połączenia się zrobić nie da - no bo niby jak to ustalić, która drużyna ma grać w 3 lidze ? a która ma grać ... - no właśnie - gdzie miałyby grać pozostałe druzyny ?w 4 lidze ? czy gdzie ?
i w której 4 lidze, i co - 4 liga by była po 16 drużyn ?
faktycznie - te baraże są problemem - bo trwają długo.
Nie mam pomysłu jak to obejść, poza tym ,że trzeba ustalić przed sezonem kalendarz na baraże - i ustalić konkretne daty w których mają być zagrane te mecze - i ustawić je gęściej - czyli np sobota - środa i tyle. albo nawet sobota - niedziela rewanż.

Trudniej sprawa wyglada z przejście 4-->3 liga ...
bo przecież teraz - to teoretycznie jest możliwość że nikt nie awansuje od nas z grupy - i spadną z 2 ligi 3 drużyny do nas ... a w drugim skrajnym wypadkui - ze 2 awansują i nikt nie spadnie smiley
trzeba chyba ustawić na stałe - że spadają 2 drużyny... jak będzie wolne miejsce - to następny z baraży o 3 lige by wchodził, jeśli, ale jeśli 3 spadną do nas i nikt nie wyjdzie - to by wynikało że .. 5 drużyn powinno spadać smiley chyba trzeba zrobić tak - że wtedy będzie powiększana liga do 14 drużyn na następny sezon i potem rok później więcej by spadało. ...
ozzy dnia lipiec 22 2009 10:54:21
alien od sezonu 2009/2010 nin da się zrobić jednej ligi, ale można ją zrobić od sezonu 2010/2011, trzeba tylko przed rozpoczęciem tego sezonu ustalić zasady. Najprostrzym wyjściem jest pozostawienie 2 grup dawnej trzeciej ligi jako 4 ligi (niższe ligi też odpowiednio zmienią numerację) i dołożenie 3 ligi np. 10 zespołowej. Czyli po 4 pierwsze drużyny wschód i zachód + ewentualne baraże o wolne miejsca.
alien dnia lipiec 22 2009 14:32:20
ozzy: tylko trzeba uważać, żeby nie wylać dziecka z kąpielą ..
Bo celem takiej zmiany powinno być to - żeby liga się zrobiła mocniejsza. A połączenie wschodu i zachodu w mojej ocenie osłabi ligę. Bucze w naszej lidze by sie biły o 6 miejsce, a u siebie zdecydowanie wygrali lige - to te słabsze drużymy to jak się tam prezentują ? :>
czkamyk dnia lipiec 22 2009 18:24:34
Zrobienie jednej 3 ligi nic nie da, może później za kilka ładnych lat poziom by się podniósł, ale okazałoby się że 80% drużyn jest z naszej ligi.Z drugiej strony grały by w niej zespoły na podobieństwo Wieliczki(nie obrażając nikogo) w tym samym składzie przez dziesięć latsmiley
Może jeszcze przed spotkaniem padną propozycje odnośnie przekładania meczów, bo jak znam życie nie każdy będzie mógł być na spotkaniu.Jestem za tym by przełożony mecz odbyć się musiał przed następną kolejką!!
Poza tym jak powinno się zmienić system rotacji zawodników z jednego klubu grających w kilku drużynach-przykład z meczy Opoka2- Cracovia lub wiele innychsmiley
Jak na chwilę obecną wg mnie powinno spadać więcej drużyn niż dwie nie patrząc na spadkowiczów z 2 ligi do naszej 3 ligi!
Z innej beczki może udałoby się wprowadzić zawody wojewódzkie dla seniorów poza WTK-ami , np. cykl 4 turniejów o Puchar Prezesa KOZTS-u tak by grać więcej z najlepszymi zawodnikami naszego województwa?
czkamyk dnia lipiec 23 2009 20:25:54
Propozycje regulaminu wyszły z podkarpackiego związku, więc sami nie jesteście w stanie nic zmienićsmiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

tomekjez
30/08/2019 16:07
Rozdanie nagród za obydwa TOPy (wiosna i lato) odbędzie się 9.09.2019 na turnieju poniedziałkowym

tomekjez
26/08/2019 22:46
z tego powodu przynajmniej 4 osoby w kolejności z następnych miejsc czyli: 17,18,19, 21,23,24,25,26 (20 i 22 nie bedzie na pewno)

tomekjez
26/08/2019 22:40
Na tą chwilę już wiem, że z pierwszej 16-ki kwalifikującej sie do gry w TOPie nie pojawią się na pewno 4-ry osoby, oraz z następnych w kolejności nie będzie na pewno 1-ej

tomekjez
26/08/2019 22:36
Ostatni turniej cyklu letniego 2019 za nami. TOP12 odbędzie się jak już pisałem 28.08.2019 w środę.

tomekjez
21/08/2019 22:45
tu na czacie, przez kolegę... itd - wchodzą do gry za nich następne osoby klasyfikacji

Archiwum