Druga drużyna III ligi może nie mieć szansy gry o II lige - Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
 
 
Nawigacja
Tenis stołowy

Forum

2 liga

3 liga

4 liga zach�d

5 liga Gr.A Krak�w

5 liga Gr.B Krak�w

Video

Szukaj

Kategorie Newsów
Archiwum Newsów
Mapa Serwisu

Kontakt
Statystyki strony
Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
WITAMY:
yqWymoreHallwachskv
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 63169

Super Administratorzy: 2
Administratorzy: 7
Użytkownicy: 63160

Użytkownicy Online:

tomekjez 6 dni
Blady 2 tygodni
Mamasita 6 tygodni
BOCHMAR 9 tygodni
alek10 tygodni

Gości Online: 5

Twoje IP to: 34.237.76.91

Kategorie Forum 46
Wštki na Forum 720
Posty na Forum 2195
Komentarzy 4586
Księga Gości
Newsy 1389
Artykuły 19
Foto Albumy 17
Zdjęcia w Albumach 263
ściagniętych plików 22
Kategorie Downloads 3
Ciekawe Strony 10
Postów w Shoutbox 6670
Ostatnio Widziani
tomekjez 6 dni
Blady 2 tygodni
Mamasita 6 tygodni
BOCHMAR 9 tygodni
alek10 tygodni
losfer11 tygodni
doktorek13 tygodni
FilipU16 tygodni
Marthinus21 tygodni
Holly22 tygodni
Ostatnie aktywne Tematy
Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
Punktacja po 2 Turniejach 0 tomekjez 10-09-2019 16:26
Punktacja po 16 Turniejach ... 0 tomekjez 26-08-2019 22:32
Punktacja po 15 Turniejach 0 tomekjez 23-08-2019 10:13
Punktacja po 14 Turniejach 0 tomekjez 20-08-2019 08:54
Punktacja po 13 Turniejach 0 tomekjez 15-08-2019 22:17
PustaMiska - akcja charytatywna
Druga drużyna III ligi może nie mieć szansy gry o II lige
3 Liga Tenis StołowyNiestety druga drużyna III ligi może nie mieć okazji zagrać w barażu o II ligę. Podkarpacki związek nie popisał się konsekwencją w dążeniu do jak największej rywalizacji a tym samym do uatrakcyjnienia rozgrywek aż do ostatniej kolejki. Zaraz wyjaśniam dlaczego może się tak stać.
Przeczytałem regulamin rozgrywek drużynowych II ligi męskiej tenisa stołowego w sezonie 2009/2010 (województwa podkarpackie i małopolskie)
Uwagę przykuł punkt V Awans i spadek drużyn gdzie początek jest zgodny z naszym regulaminem (III liga gr.zachód) i chyba ogólnym stanem wiedzy przeciętnego uczestnika tych rozgrywek. Natomiast troszeczkę dalej jest zapis, który twierdzi że v-ce mistrzowie III ligi nie są godni skrzyżować rakiet z czwartą drużyną od końca tabeli II ligi. Czyżby uważali że jest to zbyt duża różnica poziomów gry i nie warto kompromitować słabeuszy? Jeśli nawet tak jest to nie wolno zamykać drzwi przed „słabeuszem”. Najlepszą formą sprawdzenia sił jest konfrontacja, nawet jeśli skończyła by się blamażem. Ponieważ to pierwsza zmiana od dłuższego czasu w regulaminach musimy je jeszcze dopracować przed następnym sezonem tak aby były uniwersalne na kilka lat.

Teraz konkretne zapisy i oceńcie to sami:
Regulamin II ligi

V Awans i spadek drużyn

1. Pierwsza drużyna z II ligi walczy o awans do I ligi w dwumeczu z mistrzem II ligi łódzko -świętokrzyskiej.
2. Z ligi spada 2 ostatnie drużyny ( 11 i 12 drużyna) , natomiast drużyna która zajęła 10 miejsce rozegra baraż o utrzymanie się w II lidze z wicemistrzami III ligi podkarpackiej i małopolskiej.
W meczach barażowych mogą wystąpić tylko ci zawodnicy, którzy reprezentowali poszczególne drużyny w sezonie 2009/2010 i zagrali co najmniej w dwóch meczach, bez obowiązku gry juniora.
Mecze barażowe rozgrywane są systemem II ligi ( 1 i 2 stół), ranking zawodników III ligi
ustala się zg z pkt. IV,4.
Miejsce rozegrania w/w barażu zostanie wyznaczone przez organ prowadzący rozgrywki (POZTS) w drodze losowania lub wybrania najlepszej oferty.
W przypadku rezygnacji drużyny z udziału w barażu, drużyna ta nie ma prawa ubiegać się o ewentualne wolne miejsce w tych rozgrywkach.
3. Awans do II ligi uzyskują automatycznie mistrzowie III ligi grupy małopolskiej i podkarpackiej oraz zwycięzca
w/w barażu.


Regulamin III ligi

5.1. Awans do II ligi:
w barażu o awans biorą udział zespoły, które zajęły pierwsze dwa miejsca w grupie
wschodniej i pierwsze dwa miejsca w grupie zachodniej w/g następującego schematu:
I termin
gr.wschód 2 - gr.zachód 1
gr.zachód 2 - gr.wschód 1
II termin (rewanż)
zachód 1 – wschód 2
wschód 1 – zachód 2.
Gospodarz wymieniony na pierwszym miejscu. Następnie zwycięzcy tych dwumeczy
rozegrają między sobą finałowy baraż w systemie mecz i rewanż (gospodarzy pierwszego
meczu zostanie wyłoniony w drodze losowania). Zwyciezca tak przeprowadzonego barażu
uzyskuje bezpośredni awans do II ligi.
Baraże te odbywają się systemem jak w pkt. 11.2.
5.2. Przegrany z finałowego barażu (z pkt. 5.1.) będzie brał udział w kolejnym turnieju
barażowym wspólnie z odpowiednim zespołem z województwa podkarpackiego oraz
odpowiednią drużyną II ligi. Baraż ten odbędzie się systemem obowiązującym we właściwej
II lidze.


Do tego momentu jest zgodnie, teraz punkt o którym cała ta pisanina

Regulamin II ligi
W przypadku spadku z I ligi zespołu z naszego regionu spada odpowiednio większa liczba drużyn z II ligi. W tym przypadku 10 drużyna spada do III ligi i nie rozgrywa się barażu, o którym mowa w pkt. 2.


Regulamin II ligi: Link

Regulamin III ligi: Link

Komentarze
alien dnia listopad 12 2009 17:16:52
chyba wszystko na to wskazuje, że w tym roku do "nas" nikt nie spadnie - bo krosno jest 3 od końca i chyba nie ma jak się to zmienić raczej.

konstrukcja tego punktu jest dość dziwna - i trochę nijak się ma do ducha sportu.
trzebaby jednak zapytać kolegów z podkarpacia zadać pytanie - co przyświecało im, wrzucając taki zapis ? być może ma on jakieś racjonalne wytłumaczenie - bo ja nie analizowałem wszystkich możliwych przypadków spadków i awansów...
jeśli jego jedynym zamierzeniem jest to, zeby 3 drużyna od końca z 2 ligi nie grała barażu tylko dlatego że "nie" to jest to absurd.
jeśli nie daj boże by się okazało tak , że 4 drużyna od końca w 2 lidze okazałaby się słabsza od 3-4 drużyny w kolejności do awansu z 3 ligi - to powinno dać do myślenia. No i powinno owocować dokładnie przeciwną reakcją - czyli być sygnałem do jeszcze dalej idących zmian...

Jednak - moje ogromne wątpliwości budzi kwestia barażu 3-stronnego....
bo jesli się zdarzy hipotetyczna sytuacja ( która jest jednak bardzo powszechna ) że jedna z drużyn w takim barażu będzie grubo słabsza ( tak jak było teraz w 4 lidze, czy tak jakby było , gdyby taki trójmecz miały grać np bucze w tamtym sezonie - bo oni byliby jako 2 drużyna naszej 3 ligi ... ) to w jednym meczu między tymi lepszymi teamami w jednym dniu na jakimś terenie ( najczęściej nie jest on neutralny - bo czy uda się go tak zorganizować? ) decyduje się sprawa awansu/spadku.
Mnie nie przekonuje taka formuła.
alien dnia listopad 12 2009 17:17:44
4 od końca chciałem napisać smiley
FilipU dnia listopad 12 2009 22:09:44
A co w przypadku gdy z 2 ligi małopolsko-podkarpackiej awansuje mistrz a spadnie jakaś drużyna z I ligi?
Inna ewentualność to taka że z I ligi spadną dwie drużyny( Krosno i Jarosław wiem, że to mało prawdopodobne) a nie awansuje mistrz 2 ligi.
Powinna być ustalona zasada taka, że w barażu bierze udział ostatnia drużyna, która nie spada bezpośrednio z ligi.
Bo według mnie najbardziej prawdopodobne jest to że Oświęcim awansuje nikt z pierwszej ligi nie spadnie i wtedy w barażu powinna grać 11 drużyna a takiej ewentualności nikt nie zauważył z piszących ten regulamin.
Wydaje mi się, że alien jeśli byłeś na zebraniu 2 ligi to trzeba było to wyjaśnić. Teraz jest musztarda po obiedzie a na koniec sezonu może wyjść ładny pasztet.
alien dnia listopad 12 2009 23:14:37
San gin: nie było mnie na zebraniu 2 ligi :-( nawet nie dotarła do mnie informacja kiedy ono jest i gdzie :/ Nie szukałem też jej zawzięcie - ale mimo wszystko jakoś powinna dotrzeć.
I masz racje - zapowiadają się niezłe kwiatki :-)
Bo jak będzie tak jak mówisz - to się zrobi jedno miejsce wolne na koniec sezonu...

doktorek : to co cytujesz , to jest projekt regulaminu? czy już zatwierdzony regulamin ?
doktorek dnia listopad 12 2009 23:50:31
Widziałeś takie cuda żeby poinformowali o zatwierdzeniu regulaminów?? choćby informacje o tym że mają taki zamiar w jakimś terminie?, nieważne że po czasie ale jakiś konkret terminowy, zna ktoś zasady zatwierdzania regulaminów? Regulaminy są ze strony kozts i nie ma tam wzmianki "projekt" Swoją drogą najpierw gramy potem dowiemy się w co graliśmy i czy na właściwą bramkę. Poruszyłem ten temat żeby dopracować regulaminy na przyszły sezon, dowiedzieć się jakie są zasady ich zatwierdzania przed sezonem W regulaminach II i III ligi przez pewne inicjatywy coś się zmieniło i może nie do końca udało się uniknąć błędów ale jest coś na papierze, może należy się spotkać (podkarpacie i małopolska) i doszlifować punkty regulaminów. Natomiast IV liga Kraków to istna szopka. Nie było zebrania przed sezonem, nie ma regulaminu aktualnego. Przykład pierwszy który mi przyszedł mi do głowy, czy grając z dziewczyną mogą awansować do III ligi? a czy grając z dwoma dziewczynami mogą? Czesiek w tym temacie może powiedzieć więcej bo jest bliżej tego. W każdej lidze są osoby odpowiedzialne za prowadzenie tych rozgrywek, a czy ktoś zna osobę która odpowiada za ich pracę, i nie ma znaczenia czy społeczną czy etatową.
czkamyk dnia listopad 13 2009 06:46:29
Na chwilę obecną drużyna w 4 lidze z kobietą w składzie nie ma prawa do awansu.Regulamin 4 ligi , który obowiązuje na to nie pozwala.Szkoda,że lenistwo jednej osoby nie pozwoliło na zorganizowanie spotkania przed sezonem.Z innej strony władze KOZTS-u powinny przypilnować żeby takowe się odbyło lub też odsunąć "opiekuna" i dać nowego.
Paradoksalnie przypomniało mi się spotkanie podsumowujące poprzedni sezon w lipcu tego roku jak pewne osoby z rejonu Nowego Sącza dziwiły się że są omawiane sprawy związane z 3,4,5 ligą krakowską.Wydaje mi się że w roku powinny być 3 spotkania: przed, w trakcie i po sezonie(podsumowujące).
Tak na marginesie patrząc na najbliższą kolejkę ligową to odbywa się ona w dniu WTK-u.Oczywiście zaraz się ktoś odezwie,że jest 14, ale jeśli ktoś rozgrywa swoje mecze wyłącznie w niedzielę to jakby nie patrzeć wypada 15 listopada!!!!!
alien dnia listopad 13 2009 11:48:22
czkamyk: to jak w końcu jest z awansami z 4 ligi ? tak jak z doktorkiem proponowaliśmy ? czy zostało z tamtego roku ? czy jest grupa oświęcimsko-olkuska ? i znowu będzie smiesznie na koniec sezonu ?
zaproponować regulamin powinny osoby - które dobrze znają realia danej ligi. Ja nie wiem dokładnie jakie są uwarunkowania w 4 lidze, bo miałem z nią styczność tylko częściowo w poprzednim sezonie, ale wspólnie z doktorkiem zrobiliśmy coś w 3 lidze. I na mój gust - zapowiada się najbardziej ciekawa 3 liga od lat - nie tylko dzięki zmianom, ale już widać że taki system awansów wprowadza spore urozmaicenie.
czkamyk : co stoi na przeszkodzie żebyś coś konsturktywnego zaproponował w 4 lidze ? zapisał uwagi, wymusił zebranie ( bo chyba w myśl regulaminu kozts - takie zebranie musi się odbyć ? ) I tam jasno to zaproponował.
W mojej ocenie - ludzie nie są niechętni zmianom, ale panuje dość święta zasady: "weźmy się i zrób..."

doktorek: możemy także odnośnie 2 ligi tutaj przeprowadzić dyskusje i może i w tym przypadku uda się jakieś propozycje zmian wytworzyć - i potem to przesłać i bronić na podkarpaciu.
losfer dnia listopad 13 2009 13:01:27
rozumiem, że ideą przedmiotowego zapisu regulaminu IV ligi było by CO NAJWYŻEJ 3 drużyny były w strefie spadkowej. W takiej sytuacji najważniejszy jest problem o którym wspominał sangin (co jak z II ucieknie mistrz) bo ten punkt o braku barażu odnosi się wprost i wyłącznie do spadku z I. Popełniając jednak wykładnię opartą na ratio legis taka sytuacja spowoduje że nasi wicemistrzowie rozegrają baraż ze sobą (bez 10 drużyny z II ligi) i wygrany awansuje bo 10 drużyna musi spaść z mocy regulaminu smiley I już
alien dnia listopad 13 2009 13:24:20
losfer: hihihi smiley chyba Cie poniosło trochę z tą celowością przepisu :-)

nie wiem jak to wygląda w 2 lidze - ale byłeś na zebraniu 3 ligi :-) i brałeś udział w głosowaniu , w którym zebranie przegłosowało rzeczy których przegłosować nie mogło łamiąc przepisy regulaminu wyższego rzędu, czego nie miało prawa zrobić - nie dostrzegłem za wiele dyskusji na poziomie podstaw choćby prawa :-)
najbardziej w twojej wypowiedzi mi się podoba to " i już " na końcu :-) zawsze ceniłem u Ciebie poziom optymizmu smiley
czkamyk dnia listopad 13 2009 15:20:31
Alien: Trudno jest robić zebranie w trakcie sezonu lub w jego trakcie jak trwa liga.Nie ma co rozsiewać plotki odnośnie tego co się dzieje albo co będzie się dziać na koniec sezonu.Niedopuszczalne jest jednak że nie było zebrania i nie wiadomo o co się gra, niezależnie od poziomu ligi.Na chwilę obecną wg mojej wiedzy w 4 lidze może grać drużyna mieszana bez prawa do awansu do 3 ligi, natomiast jeśli chodzi o koniec sezonu to dwie najlepsze drużyny 4 ligi krakowskiej grają baraże o 3 ligę z mistrzem i vice mistrzem 4 ligi nowotarskiej.Na pewno po ich zakończeniu awansują dwa zespoły , co do 3 wszystko zależy od tego co będzie się działo w 2 i 3 lidze,tzn ile drużyn będzie spadać do "naszej" ligi krakowskiej.
Co do zebrania, hmm każdy jest niechętny zmianom , nawet idącym na lepsze, samo powiększenie drużyn w 4 lidze do 4 osób stanowiło dla niektórych problem-no cóż wystarczyło do tej pory wzmocnić się jedną osobą by być w czołówce, przy powiększeniu o dwie osoby już by tak nie było.Co by nie pisać, należy patrzeć na regulamin wyższej ligi.Natomiast przedstawienie listy imiennej przed ligą w klubach , które mają więcej niż jedną drużynę to temat rzeka i tabu-co niektórzy boją się to wprowadzić jak boi się diabeł święconej wody!!!!!!!!
Z tego co widzę problemy są zarówno w drugiej jak i piątej lidze,szkoda że ma to miejsce w trakcie sezonusmiley
doktorek dnia listopad 13 2009 16:35:21
W regulaminie III ligi jest dopuszczona gra jednej zawodniczki która nie uczestniczy w rozgrywkach ligi żeńskiej. Dlatego nie widzę problemu aby drużyna z IV ligi z dziewczyną mogła awansować gdyby nie zapis w starym regulaminie IV ligi przeczący temu. Teraz może się zacząć dopasowywanie regulaminu do potrzeb.
czkamyk dnia listopad 13 2009 17:50:19
Doktorku ten punkt został bodajże w tym sezonie wprowadzony, wcześniej różnie to bywało a skończyło się aferą z Chocznią.
Na chwilę obecną nie ma co pisać-mówić co by było, co powinno być, bo sezon w pełni a lenistwo pewnej osoby zapewne doprowadzi do awantury na zakończenie sezonu w 4 lidze.
Jak mawia się-sportowej rywalizacji wszystkim życzę.
P.S.
Tak czy owak na koniec wszystko zostanie załatwione przy zielonym stoliku smiley
FilipU dnia listopad 15 2009 20:18:24
Ja mam tylko takie pytanie czy Gorce wystawiając dziewczynę będą mogły grać w barażach o drugą ligę? W regulaminie nie ma nic na ten temat a jeżeli nie ma zakazu gry zawodniczki to przypuszczam, że będą mogli.
alien dnia listopad 16 2009 15:17:35
San gin: zgodnie z tym co było mówione na zebraniu, to dziewczyna może grać nawet cały sezon i to nie jest problem przy awansie. Jedynie w barażach grać nie będzie mogła ( więc pewnie tomek kowalczyk by grał ? )
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

tomekjez
30/08/2019 16:07
Rozdanie nagród za obydwa TOPy (wiosna i lato) odbędzie się 9.09.2019 na turnieju poniedziałkowym

tomekjez
26/08/2019 22:46
z tego powodu przynajmniej 4 osoby w kolejności z następnych miejsc czyli: 17,18,19, 21,23,24,25,26 (20 i 22 nie bedzie na pewno)

tomekjez
26/08/2019 22:40
Na tą chwilę już wiem, że z pierwszej 16-ki kwalifikującej sie do gry w TOPie nie pojawią się na pewno 4-ry osoby, oraz z następnych w kolejności nie będzie na pewno 1-ej

tomekjez
26/08/2019 22:36
Ostatni turniej cyklu letniego 2019 za nami. TOP12 odbędzie się jak już pisałem 28.08.2019 w środę.

tomekjez
21/08/2019 22:45
tu na czacie, przez kolegę... itd - wchodzą do gry za nich następne osoby klasyfikacji

Archiwum